Kim jest autor książki trzy metry nad niebem?

Autorem książki „Trzy metry nad niebem” jest włoski reżyser, scenarzysta filmowy, Federico Mocca, który urodził się w 1963 roku. Książka odniosła we Włoszech bardzo duży sukces. Książka  została wyróżniona prestiżowymi nagrodami; Insula Romana i Torre di Castruccio .

Kim są bohaterzy książki „trzy metry nad niebem”?

Babi ma szesnaście lat. Jest bardzo dobrą uczennicą ,ma kochających rodziców. Prowadzi spokojne życie i zawsze stara się zachowywać zgodnie z wyuczonymi manierami, spełniać oczekiwania innych. Pewnego dnia jej chęć na prowadzenie spokojnego ułożonego życia zostaje wystawiona na próbę. Babi na skutek dziwnego splotu wydarzeń poznaje  chłopaka o imieniu Step. Step jest przeciwieństwem Baby. Jest to agresywny chłopak, jego życie skupia się na bójkach z rówieśnikami, z których niestety nie zawsze wychodzi jako zwycięzca, wyścigach motorowych, kocha ćwiczenia na siłowni. Swojej nieprzepartej chęci uczestniczenia we wszystkich awanturach chłopak nie potrafi wyjaśnić Byle drobny pretekst prowokuje go, by rzucić się wir walki czy jakiejkolwiek awantury. Step Musi dawać sobie radę w życiu na ulicy, gdzie panuje przemoc i gdzie mają szansę przetrwać tylko najsilniejsi. Pomimo że Step jest przeciwieństwem dziewczyny młodzi zakochują się w sobie bez pamięci. Baby nie zważa na protesty rodziców, nie potrafi zrezygnować z chłopaka, ani o nim zapomnieć, mimo że ta miłość nie rokuje szans na przetrwanie. Pod wpływem uczucia u Baby i Step zachodzą powoli zmiany. Baby dojrzewa i zaczyna otwierać się bardziej na świat. Step zaczyna bardziej analizować swoje zachowanie i staje się łagodniejszy, bardziej refleksyjny. Pewnego dnia chłopak powierza dziewczynie swój mroczny sekret, który tłumaczy, dlaczego zachowanie jego jest agresywne i destrukcyjne. Czy po wyjawieniu tajemnicy młodzi zdołają pokonać przeciwności, udowodnić, że każdy zasługuje na otrzymanie drugiej szansy? Czy rodziny młodych zaakceptują żarliwą miłość pomiędzy nastolatkami? Czy znajdą jakąkolwiek nić porozumienia i będą w stanie zaakceptować ich związek?

Federico Mocca opisał fascynującą historię młodzieńczego buntu oraz zgłębia tematy miłosne wciągając czytelników w niezwykły świat romansu dwojga skrajnie różnych nastolatków. Autor książki „Trzy metry nad niebem” opowiedział historię Baby i Stepa w sposób płynny i bardzo naturalny.